Канікули, або як провести літо з користю – поради соціально – психологічної служби для батьків.

Канікули, або як провести літо з користю – поради соціально – психологічної служби для батьків.

01.06.2020 Uncategorized 0

(!)Канікули або як провести літо з користю(!)

(sun)З настанням літа турбот менше лише у дітей — у батьків їх тільки додається. Ці місяці відпочинку треба якось організувати.
Весь навчальний рік наші діти трудяться і це не може не позначитися на здоровї. Перше, що можуть і повинні зробити батьки влітку, — постаратися зміцнити здоровя дитини. Адже від того, як дитина відпочине, набереться сил за літо, багато в чому залежить її працездатність і успішність в навчанні.
(Q)Як провести літні канікули з користю?

(sunflower)1. Дітей не можна позбавляти літнього відпочинку
Літо для дитини – це все-таки період відпочинку, і позбавляти дітей цієї радості ні в якому разі не можна. Це рівнозначно тому, якби вас змусили працювати круглий рік без відпустки. Так що не варто перевантажувати дитину і змушувати її займатися уроками кожен день. Краще дати їй можливість вдосталь нагулятися – так є ймовірність, що вона сама встигне скучити за книжками і зошитами.
(palmtree)2. Режим літнього табору
Зараз далеко не у всіх є можливість відправити дитину до бабусі в село або вибратися на пару тижнів на море. Для багатьох батьків літо – період інтенсивної роботи, і це абсолютно нормально. Якщо влітку у вас не виходить виїхати з міста і відпочити всією сім’єю, варто створити умови для відпочинку у себе вдома.
(console)3. Повторюйте шкільний матеріал в ігровій формі
За три місяці відпочинку діти можуть забути те, що вивчали протягом року. Так що краще за все повторювати пройдений матеріал, але робити це в ігровій формі і 2-3 рази в тиждень, а не 5 – так навички точно не забудуться. Зараз в книжкових магазинах продається багато спеціальних «літніх зошитів» для дітей різного віку – це такі книги-подорожі, за допомогою яких дитина, граючи, повторює те, що засвоїв на уроках української мови, математики, англійської. Це і весело, і корисно.
(hmm)4. Можливість вибору
Під час навчального року вибирати особливо не доводиться: якщо вчитель каже вивчити вірш – потрібно його вивчити, якщо вчитель математики задає вирішити приклади – потрібно їх вирішити. Під час канікул ми радимо батькам давати дитині більше вибору: дозволити їй прочитати зі списку літератури те, що вона сама хоче, або вирішити ті завдання, які їй самому здаються цікавими.
(thinking)5. Поясніть дитині, чому повторювати шкільну програму важливо
Якщо ви поясните дитині, навіщо ви просите її іноді повернутися до своїх книжок, вона зрозуміє, що ви просто хочете, щоб вона не забула те, що ви разом так довго вчили протягом року. Якщо дитина буде розуміти вашу мотивацію, у неї з’явиться своя, і виконувати завдання вона буде з великим завзяттям.
(muscle)6. Робіть це разом
Часто дорослі роблять все можливе, щоб дитина сприймала будь-які заняття як покарання. У вікно світить сонце, у дворі кричать діти, мама фарбує нігті, тато дивиться телевізор, а вона повинна сидіти і щось писати. Це не правильно. Потрібно показати дитині, що вам теж цікаво те, що вона робить, і провести з нею цей час. Або сказати: ти читаєш 30 хвилин, і ми з татом теж будемо читати книжки 30 хвилин, а потім розповімо один одному, хто що дізнався. Це чесно і справедливо.
(beachball)7. Період росту і нових вражень
Не треба забувати, що літо – дуже інтенсивний період дорослішання дітей. Після літа завжди видно, як дитина виросла, зробила якісний стрибок у розвитку. Влітку у дитини з’являється дуже багато нових вражень, і батькам необхідно створити умови для інтенсивного росту.
Запропонуйте дитині нові ігри – для цього не обов’язково вести її в дитячу ігрову кімнату в сучасний торговий центр. Згадайте, у що ви самі грали в дитинстві. Проведіть з дитиною цілий день на вулиці, роздивляючись птахів, комах і дерева. Не завжди варто винаходити велосипед, іноді треба просто взяти і покататися на ньому.
(book)8. Підготуватися до школи заздалегідь
З відпустки завжди важко виходити, і дітям теж. Якщо ви хочете підготувати дитину, то гуманніше за все заздалегідь повернутися до якогось режиму. Тому що якщо ви тільки вчора були на морі, а завтра вам знову потрібно множити, ділити і запам’ятовувати неправильні англійські дієслова, то дитина ймовірно відчує сильний стрес. Так що краще входити в ритм поступово і повернути дитину додому за пару тижнів до початку навчального року.

(like)Нехай літні канікули пройдуть корисно і цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *